Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Our Lady Of Lourdes Sec Sch Track & Field and Cross Country - Guelph, Ontario
you RUN the place
54 Westmount Rd, Guelph, Ontario, N1H 5H7, Canada
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Nicholas Basheri
Photos (
0
)
View
Videos (
2
)
View
News (
4
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2010 / 2011 - (4 articles)
All News
Search
2011 Results - Districts 4 and 10 Track Championships
Published by
Matt Scherer
May 12th 2011, 1:24am
Comments
Districts 4 and 10 Track Championships
May 11, 2011 to May 12, 2011
Guelph, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Bishop MacDonnell
Centennial Collegiate
Centre Dufferin
Centre Wellington
College Heights
Erin
Guelph
John F Ross
Norwell
Orangeville
Our Lady of Lourdes
St James
Wellington Heights
Westside Secondary
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Zamin, Andrew
St James
11.48
nwi
1
10
2
Parisotto, Nick
Our Lady of Lour
11.74
nwi
1
7
5
snarr, william
John F Ross
12.05
nwi
1
2
3
Fonoro, Shayne
Our Lady of Lour
12.16
nwi
1
5
4
rodd, tanner
John F Ross
12.16
nwi
1
3
6
Watson, Konner
Westside Seconda
12.21
nwi
1
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Zamin, Andrew
St James
11.60
nwi
2
2
Parisotto, Nick
Our Lady of Lour
11.86
nwi
1
4
rodd, tanner
John F Ross
12.27
nwi
1
6
Watson, Konner
Westside Seconda
12.32
nwi
2
3
snarr, william
John F Ross
12.40
nwi
2
4
Fonoro, Shayne
Our Lady of Lour
12.45
nwi
1
8
VERTA, ROB
Westside Seconda
12.52
nwi
1
11
Taylor, Andrew
John F Ross
12.58
nwi
2
7
CAMPBELL, BRIAN
Orangeville
12.58
nwi
2
12
Ottema, Liam
Our Lady of Lour
12.62
nwi
1
9
Hannath, Tyler
Centre Dufferin
12.62
nwi
1
10
Basur, Jason
Centre Wellingto
12.67
nwi
2
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Zamin, Andrew
St James
11.60
nwi
2
2
Parisotto, Nick
Our Lady of Lour
11.86
nwi
5
3
rodd, tanner
John F Ross
12.27
nwi
1
4
Watson, Konner
Westside Seconda
12.32
nwi
3
5
snarr, william
John F Ross
12.40
nwi
3
6
Fonoro, Shayne
Our Lady of Lour
12.45
nwi
3
7
VERTA, ROB
Westside Seconda
12.52
nwi
2
8
CAMPBELL, BRIAN
Orangeville
12.58
nwi
1
8
Taylor, Andrew
John F Ross
12.58
nwi
5
10
Ottema, Liam
Our Lady of Lour
12.62
nwi
3
10
Hannath, Tyler
Centre Dufferin
12.62
nwi
3
12
Basur, Jason
Centre Wellingto
12.67
nwi
1
13
Bedminster, Brandon
Westside Seconda
12.93
nwi
5
14
Carrier, Charles
John F Ross
13.04
nwi
4
15
Gore, Brandon
Westside Seconda
13.08
nwi
2
16
Bonany, Daniel
John F Ross
13.37
nwi
3
17
Lacelle, Alex
John F Ross
13.58
nwi
5
17
tran, tomson
John F Ross
13.58
nwi
5
19
Patel, Dhruv
Centre Dufferin
13.91
nwi
4
20
Manera, Peter
Our Lady of Lour
15.29
nwi
4
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Amaya, Noel
Our Lady of Lour
12.34
nwi
1
10
2
Carnahan, Patrick
Centennial Colle
12.92
nwi
1
7
3
Feeney, Quinn
St James
13.17
nwi
1
5
4
Vamanu, Vlad
John F Ross
13.22
nwi
1
3
5
Kinga, Rodrigue
St James
13.23
nwi
1
2
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Amaya, Noel
Our Lady of Lour
12.41
nwi
1
2
Feeney, Quinn
St James
13.22
nwi
4
5
Carnahan, Patrick
Centennial Colle
13.26
nwi
1
3
Kinga, Rodrigue
St James
13.40
nwi
3
4
Vamanu, Vlad
John F Ross
13.41
nwi
2
6
Yates, Zack
Westside Seconda
13.41
nwi
1
7
Hooper, David
Westside Seconda
13.66
nwi
1
8
Sullivan, Stephen
Centre Dufferin
13.77
nwi
4
9
Poletek, Chris
Westside Seconda
13.86
nwi
1
9
Luangrath, Chris
Guelph
13.86
nwi
2
11
Stocker, Cam
Orangeville
13.87
nwi
4
12
Lagrange, Quinn
Erin
14.32
nwi
4
13
Noble, Jordan
Wellington Heigh
14.50
nwi
3
14
Pryce, Devon
Guelph
14.57
nwi
4
15
Stewart, Cody
Wellington Heigh
14.65
nwi
3
15
Heal, Nathan
Centennial Colle
14.65
nwi
3
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stephenson, Jermain
St James
11.60
nwi
1
10
3
REMIGIO, JEROME
Our Lady of Lour
11.73
nwi
1
5
2
Lynch, Graydon
Centre Dufferin
11.83
nwi
1
7
6
Farsi, Sina
John F Ross
11.91
nwi
1
1
5
Tilly, Jeff
Centre Dufferin
11.98
nwi
1
2
4
Bhagra, Sahil
Centennial Colle
12.01
nwi
1
3
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Stephenson, Jermain
St James
11.67
nwi
1
3
Lynch, Graydon
Centre Dufferin
11.76
nwi
2
4
Farsi, Sina
John F Ross
11.99
nwi
2
7
Raab, Max
Our Lady of Lour
12.06
nwi
1
2
REMIGIO, JEROME
Our Lady of Lour
12.11
nwi
2
5
Tilly, Jeff
Centre Dufferin
12.16
nwi
1
12
Wu, Shawn
John F Ross
12.18
nwi
1
6
Bhagra, Sahil
Centennial Colle
12.22
nwi
1
8
Clouthier, Patrick
Bishop MacDonnel
12.34
nwi
2
10
Rodd, Kyle
John F Ross
12.35
nwi
2
9
Gorgi, Justin
Our Lady of Lour
12.57
nwi
2
11
whyte, justin
John F Ross
12.60
nwi
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Stephenson, Jermain
St James
11.67
nwi
6
2
Lynch, Graydon
Centre Dufferin
11.76
nwi
3
7
Farsi, Sina
John F Ross
11.99
nwi
6
8
Raab, Max
Our Lady of Lour
12.06
nwi
3
3
REMIGIO, JEROME
Our Lady of Lour
12.11
nwi
5
4
Tilly, Jeff
Centre Dufferin
12.16
nwi
4
9
Wu, Shawn
John F Ross
12.18
nwi
3
5
Bhagra, Sahil
Centennial Colle
12.22
nwi
2
10
Clouthier, Patrick
Bishop MacDonnel
12.34
nwi
5
6
Rodd, Kyle
John F Ross
12.35
nwi
1
11
Gorgi, Justin
Our Lady of Lour
12.57
nwi
2
12
whyte, justin
John F Ross
12.60
nwi
1
13
BEACOCK, MATT
Orangeville
12.61
nwi
3
14
Amaya, will
Our Lady of Lour
12.68
nwi
1
15
Snelgrove, Thomas
Guelph
12.70
nwi
1
16
deVries, terrance
John F Ross
12.72
nwi
6
17
Leyte-Jammu, Kevin
Centennial Colle
12.77
nwi
4
18
Wolters, Craig
Guelph
12.82
nwi
2
19
Manarang, Justin
Bishop MacDonnel
12.99
nwi
3
20
Crewson, Caleb
Our Lady of Lour
13.03
nwi
4
21
McGinn, Brock
Our Lady of Lour
13.10
nwi
6
22
Eade, Matt
Centre Dufferin
13.21
nwi
5
23
Pekola, Riku
Guelph
13.24
nwi
2
23
Mason, Luke
St James
13.24
nwi
1
25
Gural, Victor
Wellington Heigh
13.59
nwi
5
26
HOBBELINK, RICK
John F Ross
14.12
nwi
5
27
Dailey, Cole
Wellington Heigh
14.21
nwi
2
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Zamin, Andrew
St James
23.37
nwi
1
10
2
Fonoro, Shayne
Our Lady of Lour
24.55
nwi
1
7
3
GORGI, BRAEDON
Our Lady of Lour
24.85
nwi
1
5
4
Watson, Konner
Westside Seconda
25.54
nwi
1
3
5
Carrier, Charles
John F Ross
25.69
nwi
1
2
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Zamin, Andrew
St James
23.89
nwi
4
2
Fonoro, Shayne
Our Lady of Lour
24.45
nwi
1
5
Watson, Konner
Westside Seconda
25.16
nwi
4
3
GORGI, BRAEDON
Our Lady of Lour
25.28
nwi
3
4
Carrier, Charles
John F Ross
25.30
nwi
2
6
Zikama, Adelin
Guelph
25.36
nwi
3
9
CAMPBELL, BRIAN
Orangeville
25.56
nwi
3
7
Basur, Jason
Centre Wellingto
25.68
nwi
2
8
Lacelle, Alex
John F Ross
25.88
nwi
1
10
Potter, Tristan
John F Ross
27.55
nwi
2
11
Taylor, Andrew
John F Ross
28.17
nwi
2
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Amaya, Noel
Our Lady of Lour
24.84
nwi
1
10
2
Carnahan, Patrick
Centennial Colle
26.50
nwi
1
7
3
Vamanu, Vlad
John F Ross
26.59
nwi
1
5
4
Kinga, Rodrigue
St James
27.49
nwi
1
3
5
Feeney, Quinn
St James
27.59
nwi
1
2
6
Trudeau, Joey
Orangeville
28.07
nwi
1
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Amaya, Noel
Our Lady of Lour
24.88
nwi
1
2
Carnahan, Patrick
Centennial Colle
26.10
nwi
2
4
Feeney, Quinn
St James
26.53
nwi
1
5
Vamanu, Vlad
John F Ross
26.77
nwi
1
6
Kinga, Rodrigue
St James
26.90
nwi
1
7
Rocha, Tyler
St James
26.96
nwi
2
8
Held, Alex
Centre Wellingto
27.21
nwi
2
9
Mitro, Adam
Our Lady of Lour
27.24
nwi
2
3
Trudeau, Joey
Orangeville
27.65
nwi
3
10
Milne, Leighton
Centennial Colle
28.05
nwi
3
11
Lagrange, Quinn
Erin
28.65
nwi
3
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stephenson, Jermain
St James
23.19
nwi
1
10
3
Kelly, Brady
Our Lady of Lour
23.69
nwi
1
5
2
Black, Sean
Centennial Colle
23.90
nwi
1
7
4
REMIGIO, JEROME
Our Lady of Lour
24.17
nwi
1
3
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Stephenson, Jermain
St James
23.89
nwi
1
2
Black, Sean
Centennial Colle
24.14
nwi
2
3
Kelly, Brady
Our Lady of Lour
24.19
nwi
1
4
Farsi, Sina
John F Ross
24.27
nwi
2
7
Clouthier, Patrick
Bishop MacDonnel
24.39
nwi
1
5
REMIGIO, JEROME
Our Lady of Lour
24.46
nwi
1
9
Wu, Shawn
John F Ross
24.47
nwi
1
6
BEATTY, JORDAN
Guelph
24.74
nwi
2
11
BEACOCK, MATT
Orangeville
24.87
nwi
2
12
Rodd, Kyle
John F Ross
24.98
nwi
2
8
Hotsonyame, Kafui
Our Lady of Lour
25.15
nwi
1
10
Bhagra, Sahil
Centennial Colle
25.49
nwi
2
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Stephenson, Jermain
St James
23.89
nwi
6
2
Black, Sean
Centennial Colle
24.14
nwi
2
8
Kelly, Brady
Our Lady of Lour
24.19
nwi
2
3
Farsi, Sina
John F Ross
24.27
nwi
1
9
Clouthier, Patrick
Bishop MacDonnel
24.39
nwi
2
4
REMIGIO, JEROME
Our Lady of Lour
24.46
nwi
3
5
Wu, Shawn
John F Ross
24.47
nwi
5
10
BEATTY, JORDAN
Guelph
24.74
nwi
2
6
BEACOCK, MATT
Orangeville
24.87
nwi
4
11
Rodd, Kyle
John F Ross
24.98
nwi
4
12
Hotsonyame, Kafui
Our Lady of Lour
25.15
nwi
5
13
Brady, Zac
John F Ross
25.32
nwi
4
14
Snelgrove, Thomas
Guelph
25.36
nwi
6
7
Bhagra, Sahil
Centennial Colle
25.49
nwi
7
15
whyte, justin
John F Ross
25.54
nwi
7
16
Gorgi, Justin
Our Lady of Lour
25.66
nwi
6
17
Hugli, Alex
Wellington Heigh
25.84
nwi
1
18
Wolters, Craig
Guelph
26.02
nwi
3
19
Crewson, Caleb
Our Lady of Lour
26.05
nwi
1
20
Mason, Luke
St James
26.80
nwi
3
21
RATZ, DEREK
Erin
26.89
nwi
1
22
Adamo, Francis
Guelph
27.01
nwi
2
23
Gural, Victor
Wellington Heigh
27.03
nwi
7
24
Dutton, Eric
Guelph
27.58
nwi
2
25
Marshall, Greg
Orangeville
27.89
nwi
3
26
Cottrell, Callum
Guelph
28.32
nwi
5
27
Stringer, Travis
Centre Dufferin
28.68
nwi
7
28
Dailey, Cole
Wellington Heigh
29.16
nwi
5
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
GORGI, BRAEDON
Our Lady of Lour
56.13
2
10
2
Stiles, Liam
John F Ross
56.58
2
7
3
Miller, Jake
Orangeville
57.27
1
5
4
Neale, Tyler
Centre Dufferin
59.38
1
3
5
Chick, Nathan
Centennial Colle
1:00.09
2
2
6
Potter, Tristan
John F Ross
1:04.09
2
1
7
Heath, Mike
Our Lady of Lour
1:08.89
1
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Riley, Mac
Guelph
59.69
1
10
2
Poletek, Chris
Westside Seconda
1:00.69
2
7
3
Held, Alex
Centre Wellingto
1:00.74
1
5
4
Coates, Sheldon
Westside Seconda
1:00.79
3
3
5
Mitro, Adam
Our Lady of Lour
1:01.04
2
2
6
Rocha, Tyler
St James
1:01.64
1
1
7
Ross, Nolan
Erin
1:01.99
1
8
Sellors, Thomas
Orangeville
1:03.09
1
9
Milne, Leighton
Centennial Colle
1:03.84
1
10
Sydor, David
Guelph
1:04.57
2
11
Drimmie-Merkus, Jameson
Centre Wellingto
1:04.70
3
12
Trudeau, Joey
Orangeville
1:05.50
3
13
Armstrong, Holt
Wellington Heigh
1:05.91
2
14
Brito-Garcia, Brady
Our Lady of Lour
1:11.20
2
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stephenson, Jermain
St James
49.88
1
10
2
Sutton, Charlie
John F Ross
52.18
1
7
3
Black, Sean
Centennial Colle
53.23
1
5
4
Uzunovic, Ervin
Guelph
53.78
1
3
5
Kelly, Brady
Our Lady of Lour
54.67
2
2
6
Mah, Jeff
John F Ross
54.73
1
1
7
Hotsonyame, Kafui
Our Lady of Lour
55.62
2
8
BEATTY, JORDAN
Guelph
55.63
1
9
Annis, Jay
Erin
57.95
4
10
Mater, Graham
Guelph
58.52
2
11
Young, Curtis
Centre Dufferin
58.92
3
12
Snelgrove, Thomas
Guelph
1:00.47
3
13
Mason, Luke
St James
1:00.75
4
14
RATZ, DEREK
Erin
1:02.40
4
15
Barr, Alex
Guelph
1:03.21
4
16
Hugli, Alex
Wellington Heigh
1:05.91
4
--
McDougall, Dylan
Norwell
DQ
4
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stiles, Liam
John F Ross
2:09.08
1
10
2
Miller, Jake
Orangeville
2:18.26
1
7
3
Conley, Mike
Our Lady of Lour
2:21.10
1
5
4
Chick, Nathan
Centennial Colle
2:21.59
1
3
5
Barnes, Geoffrey
John F Ross
2:22.91
1
2
6
Campagnolo, Michael
St James
2:24.58
1
1
7
Rudland, Matt
Centennial Colle
2:25.73
1
8
Heebner, Anthony
St James
2:40.05
1
9
Denoon, Jonathan
John F Ross
2:42.18
1
9
Clark, Nathan
John F Ross
2:42.18
1
11
BROSSARD-FLOOD, NICHOLAS
Centre Dufferin
2:44.57
1
12
Heath, Mike
Our Lady of Lour
2:53.88
1
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Groothuizen, Rawle
Our Lady of Lour
2:16.76
1
10
2
Cimino, Matthew
Centennial Colle
2:18.72
1
7
3
Lewis, Ethan
Centennial Colle
2:22.24
1
5
4
Feeney, Daniel
Our Lady of Lour
2:24.35
1
3
5
Ross, Nolan
Erin
2:24.37
1
2
6
Riley, Mac
Guelph
2:26.58
1
1
7
Sellors, Thomas
Orangeville
2:27.20
1
8
Rudolph, Chris
Erin
2:31.37
1
9
Ramos, Luis
Wellington Heigh
2:33.11
1
10
Hooper, David
Westside Seconda
2:34.62
1
11
Lightle, Morgan
Centre Dufferin
2:36.43
1
12
Ridder, Elijah
Our Lady of Lour
2:38.24
1
13
Sullivan, Sam
Guelph
2:38.29
1
14
Schmidt, Justin
Norwell
2:40.93
1
15
Sydor, David
Guelph
2:41.70
1
16
Nadj, Richard
Our Lady of Lour
2:44.87
1
17
Dolderman, Ryan
Guelph
2:49.57
1
18
Simkins, Blair
Our Lady of Lour
2:55.17
1
19
Sandhu, Davinder
Westside Seconda
2:57.57
1
19
Jensen, Larissa
Westside Seconda
2:57.57
1
21
Basheri, Nicholas
Our Lady of Lour
3:30.28
1
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Anderson, Drew
Centennial Colle
1:58.76
1
10
2
Trapp, Austin
Centre Wellingto
2:01.78
1
7
3
Sutton, Charlie
John F Ross
2:10.31
1
5
4
Mah, Jeff
John F Ross
2:10.96
1
3
5
Hugli, Alex
Wellington Heigh
2:14.40
1
2
6
Longstreet, Shane
Erin
2:15.70
1
1
7
Young, Curtis
Centre Dufferin
2:18.87
1
8
Beckmann, Michael
Our Lady of Lour
2:29.65
1
9
Dutton, Eric
Guelph
2:31.35
1
10
Cottrell, Callum
Guelph
2:32.30
1
11
Hunter, Jeremy
Norwell
2:39.49
1
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stiles, Liam
John F Ross
4:25.21
1
10
2
Quosai, Peter
Centennial Colle
4:25.96
1
7
3
Fox, Paul
Centre Dufferin
4:44.13
1
5
4
Watters, Emmett
Our Lady of Lour
4:46.03
1
3
5
bell, andrew
John F Ross
4:56.45
1
2
6
Denoon, Jonathan
John F Ross
5:01.40
1
1
7
Rudland, Matt
Centennial Colle
5:09.89
1
8
Barnes, Geoffrey
John F Ross
5:13.52
1
9
Clark, Nathan
John F Ross
5:21.89
1
10
Heebner, Anthony
St James
5:29.94
1
11
Obrascovs, Leon
Our Lady of Lour
5:30.63
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Groothuizen, Rawle
Our Lady of Lour
4:40.34
1
10
2
Napier, Matt
Erin
4:42.89
1
7
3
Cimino, Matthew
Centennial Colle
4:47.65
1
5
4
Sullivan, Jordan
Orangeville
4:52.71
1
3
5
Lewis, Ethan
Centennial Colle
4:56.66
1
2
6
Feeney, Daniel
Our Lady of Lour
5:01.89
1
1
7
Ridder, Elijah
Our Lady of Lour
5:10.18
1
8
Sellors, Thomas
Orangeville
5:11.32
1
9
Rudolph, Chris
Erin
5:13.48
1
10
Symdo, Mark
Our Lady of Lour
5:21.46
1
11
Tilker, Brandon
Norwell
5:25.78
1
12
Nadj, Richard
Our Lady of Lour
5:29.36
1
13
Sullivan, Sam
Guelph
5:31.07
1
14
Ramos, Luis
Wellington Heigh
5:32.29
1
15
Lawrence, Troy
Norwell
5:32.89
1
16
Horrigan, Michael
Wellington Heigh
5:34.18
1
17
Ross, Nolan
Erin
5:41.84
1
18
Dolderman, Ryan
Guelph
5:42.59
1
19
Kelly, Connor
Guelph
5:42.83
1
20
Woods, Eric
John F Ross
5:43.06
1
21
Simkins, Blair
Our Lady of Lour
6:11.28
1
22
Rumble, Michael
Our Lady of Lour
6:19.53
1
23
Basheri, Nicholas
Our Lady of Lour
8:27.60
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Anderson, Drew
Centennial Colle
4:11.45
1
10
2
Trapp, Austin
Centre Wellingto
4:19.26
1
7
3
Caudle, Dan
St James
4:33.18
1
5
4
HOLST, KALEN
Centre Dufferin
4:34.33
1
3
5
Longstreet, Shane
Erin
4:34.82
1
2
6
Weller, Nick
Erin
5:00.37
1
1
7
Flahherty, Edward
St James
5:07.85
1
8
Grant, Mitchell
Westside Seconda
5:11.39
1
9
MacLean, Thomas
Wellington Heigh
5:12.33
1
10
Dutton, Eric
Guelph
5:22.39
1
11
Hunter, Jeremy
Norwell
5:42.22
1
12
Wright, Michael
Centre Wellingto
5:42.42
1
13
Dailey, Cole
Wellington Heigh
5:43.47
1
14
storey, Mitchell
Wellington Heigh
6:08.48
1
Mens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Quosai, Peter
Centennial Colle
10:00.87
1
10
2
Fox, Paul
Centre Dufferin
10:12.12
1
7
3
Watters, Emmett
Our Lady of Lour
10:20.02
1
5
4
Denoon, Jonathan
John F Ross
10:47.01
1
3
5
Svaikauskas, Nicholas
John F Ross
11:04.37
1
2
6
Obrascovs, Leon
Our Lady of Lour
11:39.55
1
1
Mens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Groothuizen, Rawle
Our Lady of Lour
10:08.04
1
10
2
Napier, Matt
Erin
10:08.76
1
7
3
Sullivan, Jordan
Orangeville
10:20.27
1
5
4
Ridder, Elijah
Our Lady of Lour
11:07.80
1
3
5
Feeney, Daniel
Our Lady of Lour
11:10.13
1
2
6
Symdo, Mark
Our Lady of Lour
11:19.85
1
1
7
Sullivan, Sam
Guelph
11:54.60
1
8
Lawrence, Troy
Norwell
11:57.44
1
9
Ramos, Luis
Wellington Heigh
12:04.33
1
10
Horrigan, Michael
Wellington Heigh
12:22.74
1
Mens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Caudle, Dan
St James
10:01.33
1
10
2
Clark, Brendan
Our Lady of Lour
10:22.18
1
7
3
Burns, Chris
Wellington Heigh
10:40.86
1
5
4
Mater, Graham
Guelph
10:41.81
1
3
5
MacLean, Thomas
Wellington Heigh
10:44.76
1
2
6
Barr, Alex
Guelph
11:03.28
1
1
7
Beckmann, Michael
Our Lady of Lour
11:08.87
1
8
Nick, Hann
Westside Seconda
11:13.82
1
9
Grant, Mitchell
Westside Seconda
11:16.96
1
10
Thoma, Marcel
St James
11:18.44
1
11
Hunter, Jeremy
Norwell
12:06.12
1
Mens 2k Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Caudle, Dan
St James
6:38.99
1
10
2
Longstreet, Shane
Erin
6:49.25
1
7
3
Fox, Paul
Centre Dufferin
6:56.71
1
5
4
Mater, Graham
Guelph
7:00.76
1
3
5
Flahherty, Edward
St James
7:01.86
1
2
6
bell, andrew
John F Ross
7:20.28
1
1
7
Thoma, Marcel
St James
7:23.08
1
8
MacLean, Thomas
Wellington Heigh
7:33.29
1
9
Svaikauskas, Nicholas
John F Ross
7:37.09
1
10
Barr, Alex
Guelph
7:41.95
1
11
Barnes, Geoffrey
John F Ross
8:04.22
1
12
Nick, Hann
Westside Seconda
8:19.07
1
13
Marshall, Greg
Orangeville
9:26.85
1
--
Clark, Brendan
Our Lady of Lour
DNF
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Parisotto, Nick
Our Lady of Lour
14.80
nwi
1
10
2
Leitert, Brandyn
Erin
15.10
nwi
1
7
3
McLaughlin, Evan
Our Lady of Lour
15.79
nwi
1
5
4
Zikama, Adelin
Guelph
17.10
nwi
1
3
5
Ottema, Liam
Our Lady of Lour
18.40
nwi
1
2
6
tran, tomson
John F Ross
20.40
nwi
1
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Parisotto, Nick
Our Lady of Lour
15.32
nwi
1
2
Leitert, Brandyn
Erin
15.41
nwi
2
3
McLaughlin, Evan
Our Lady of Lour
15.66
nwi
2
4
Zikama, Adelin
Guelph
17.72
nwi
1
5
Ottema, Liam
Our Lady of Lour
18.97
nwi
2
6
tran, tomson
John F Ross
19.18
nwi
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pryce, Devon
Guelph
20.56
nwi
1
10
2
Hutchinson, Brent
Norwell
20.71
nwi
1
7
3
Sullivan, Stephen
Centre Dufferin
21.41
nwi
1
5
--
Luangrath, Chris
Guelph
DQ
nwi
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wu, Shawn
John F Ross
17.11
nwi
1
10
2
Leyte-Jammu, Kevin
Centennial Colle
17.96
nwi
1
7
3
Uzunovic, Ervin
Guelph
18.41
nwi
1
5
4
Charbonneau, Dominque
Our Lady of Lour
19.31
nwi
1
3
5
wright, B.J.
John F Ross
21.26
nwi
1
2
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Wu, Shawn
John F Ross
16.74
nwi
2
3
Charbonneau, Dominque
Our Lady of Lour
17.21
nwi
2
4
Uzunovic, Ervin
Guelph
18.02
nwi
2
2
Leyte-Jammu, Kevin
Centennial Colle
18.28
nwi
1
5
wright, B.J.
John F Ross
18.90
nwi
1
6
Houston, Aaron
Orangeville
21.40
nwi
1
7
Marshall, Greg
Orangeville
22.67
nwi
2
8
Underwood, Chris
Orangeville
23.14
nwi
2
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McLaughlin, Evan
Our Lady of Lour
42.94
1
10
2
Miller, Jake
Orangeville
43.48
1
7
3
Ottema, Liam
Our Lady of Lour
45.08
2
5
4
Zikama, Adelin
Guelph
46.70
2
3
5
Hannath, Tyler
Centre Dufferin
47.74
2
2
6
BROSSARD-FLOOD, NICHOLAS
Centre Dufferin
52.72
1
1
7
Heath, Mike
Our Lady of Lour
53.78
2
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Riley, Mac
Guelph
48.82
2
2
Mitro, Adam
Our Lady of Lour
50.33
1
10
3
Byne, Nathan
Wellington Heigh
53.59
2
7
4
Trudeau, Joey
Orangeville
54.63
1
5
5
Stocker, Cam
Orangeville
55.66
2
3
6
Luangrath, Chris
Guelph
56.41
1
2
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sutton, Charlie
John F Ross
57.14
1
10
2
Uzunovic, Ervin
Guelph
1:00.06
1
7
3
Mah, Jeff
John F Ross
1:00.83
1
5
4
Charbonneau, Dominque
Our Lady of Lour
1:01.56
1
2.50
4
Black, Sean
Centennial Colle
1:01.56
1
2.50
6
Kelly, Brady
Our Lady of Lour
1:07.42
1
1
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Our Lady of Lour
46.88
1
10
2
Relay Team
Westside Seconda
48.18
1
7
3
Relay Team
John F Ross
48.82
1
5
4
Relay Team
Our Lady of Lour
50.08
1
3
5
Relay Team
Guelph
50.43
1
2
6
Relay Team
Orangeville
51.03
1
1
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Centennial Colle
50.89
2
10
2
Relay Team
Our Lady of Lour
51.44
2
7
3
Relay Team
Westside Seconda
51.79
2
5
4
Luangrat
,
Pryce
,
Riley
,
Truong
Guelph
52.39
2
3
5
Relay Team
Wellington Heigh
55.64
2
2
6
Relay Team
Our Lady of Lour
1:07.26
2
1
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Our Lady of Lour
46.08
3
10
2
Relay Team
John F Ross
46.10
3
7
3
Feeney
,
Keating
,
Kinga
,
Stephens
St James
46.60
1
5
4
Bentley
,
Lynch
,
Eade
,
Tilly
Centre Dufferin
47.34
2
3
5
Relay Team
Centennial Colle
47.44
3
2
6
Relay Team
Our Lady of Lour
48.10
1
1
7
Snelgrov
,
Beatty
,
Uzunovic
,
Wolters
Guelph
48.19
3
8
Barr
,
Pekola
,
Adamo
,
Dutton
Guelph
49.69
2
9
Relay Team
John F Ross
50.14
3
10
Relay Team
Wellington Heigh
51.79
2
11
Relay Team
John F Ross
52.27
1
--
Relay Team
Orangeville
DNF
3
Mens 4x400m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
John F Ross
3:39.98
3
2
Relay Team
Our Lady of Lour
3:41.87
3
10
3
Beatty
,
Mater
,
Uzunovic
,
Zikama
Guelph
3:46.84
3
7
4
Relay Team
Centennial Colle
3:49.66
3
5
5
Relay Team
Our Lady of Lour
3:56.88
3
3
6
Relay Team
Our Lady of Lour
3:57.86
1
2
7
Relay Team
Wellington Heigh
4:03.97
1
1
8
Relay Team
St James
4:04.55
1
9
Relay Team
Centennial Colle
4:11.03
3
10
Relay Team
Orangeville
4:28.02
1
11
Zamin
,
Stephens
,
Thoma
,
Caudle
St James
4:38.30
2
Mens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Baggio, Austin
Our Lady of Lour
13.66m
(44'9.75)
1
10
2
Chapman, Andrew
Our Lady of Lour
12.86m
(42'2.25)
1
7
3
Winchester, Tyler
Erin
11.37m
(37'3.5)
1
5
4
Kilburn, Ryan
Westside Seconda
11.33m
(37'2)
1
3
5
Flemington, Corey
Centennial Colle
10.45m
(34'3.25)
1
2
6
Monk, Caleb
Centennial Colle
10.35m
(33'11.25)
1
1
7
DIVJAK, MARKO
Guelph
10.05m
(32'11.5)
1
8
Craven, Adam
Our Lady of Lour
10.03m
(32'10.75)
1
9
CARAGAY, EDRIANNE
Our Lady of Lour
9.90m
(32'5.75)
1
10
Fritz, Matt
Erin
9.61m
(31'6.25)
1
11
Cha, Dennis
Centennial Colle
9.53m
(31'3)
1
12
Norman, Mitch
Centennial Colle
9.50m
(31'2)
1
13
Tapson, Colby
St James
7.65m
(25'1)
1
14
Lockman, Cory
College Heights
7.37m
(24'2)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dewsbury, Christian
Westside Seconda
11.11m
(36'5.25)
1
10
2
Tasker, Scott
Centre Wellingto
10.65m
(34'11.25)
1
7
3
Brooksbank, Iain
Erin
10.14m
(33'3)
1
5
4
Pedersen, Josh
Erin
9.95m
(32'7.5)
1
3
5
Poloniato, Correy
Bishop MacDonnel
9.40m
(30'10)
1
2
6
Stone, Matt
Guelph
9.04m
(29'7.75)
1
1
7
Winchester, Jayson
Erin
8.93m
(29'3.5)
1
8
Ratz, Sebastion
Erin
7.61m
(24'11.5)
1
9
Richards, Jamie
College Heights
6.25m
(20'6)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lebbink, Alex
Norwell
12.83m
(42'1)
1
10
2
LAPIERRE, MIKE
John F Ross
12.21m
(40'0.5)
1
7
3
Kok, Matt
Our Lady of Lour
10.94m
(35'10.5)
1
5
4
WEBBER, MICHAEL
St James
10.45m
(34'3.25)
1
3
5
Lubbers, Jesse
Norwell
10.01m
(32'10)
1
2
6
Harper, Rob
Wellington Heigh
9.44m
(30'11.5)
1
1
7
Hodge, Aaron
College Heights
8.96m
(29'4.75)
1
8
McArthur, Bret
Guelph
8.37m
(27'5.5)
1
9
Neary, Cody
Orangeville
7.78m
(25'6.25)
1
10
Dubie, Kevin
College Heights
7.70m
(25'3)
1
Mens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chapman, Andrew
Our Lady of Lour
38.69m
(126'11)
1
10
2
Winchester, Tyler
Erin
36.77m
(120'7.5)
1
7
3
DIVJAK, MARKO
Guelph
33.30m
(109'3)
1
5
4
Baggio, Austin
Our Lady of Lour
33.24m
(109'0.5)
1
3
5
Fritz, Matt
Erin
29.65m
(97'3.25)
1
2
6
CARAGAY, EDRIANNE
Our Lady of Lour
28.02m
(91'11)
1
1
7
Craven, Adam
Our Lady of Lour
24.41m
(80'1)
1
8
Monk, Caleb
Centennial Colle
22.72m
(74'6.25)
1
9
Ireland, Scott
Wellington Heigh
22.51m
(73'10)
1
10
Flemington, Corey
Centennial Colle
22.03m
(72'3.25)
1
11
Norman, Mitch
Centennial Colle
21.44m
(70'4)
1
12
Lacelle, Alex
John F Ross
19.43m
(63'8.75)
1
13
Tapson, Colby
St James
16.56m
(54'3.75)
1
14
Cha, Dennis
Centennial Colle
13.61m
(44'7.75)
1
Mens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hestlinga, James
Westside Seconda
30.35m
(99'6.75)
1
2
Pedersen, Josh
Erin
29.89m
(98'0.75)
1
3
Winchester, Jayson
Erin
26.00m
(85'3.5)
1
4
Brooksbank, Iain
Erin
24.90m
(81'8.25)
1
5
Poloniato, Correy
Bishop MacDonnel
24.01m
(78'9.25)
1
6
Stone, Matt
Guelph
23.26m
(76'3.75)
1
7
Tasker, Scott
Centre Wellingto
23.10m
(75'9.25)
1
8
Hazelwood, Tyler
Centennial Colle
20.49m
(67'2.5)
1
9
Dewsbury, Christian
Westside Seconda
19.72m
(64'8.25)
1
10
Ratz, Sebastion
Erin
19.66m
(64'6)
1
11
Loder, Jack
Orangeville
16.71m
(54'9.75)
1
12
Richards, Jamie
College Heights
15.15m
(49'8.25)
1
Mens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
RATZ, DEREK
Erin
30.90m
(101'4.5)
1
10
2
Smith, McLean
Erin
28.04m
(91'11.75)
1
7
3
Hodge, Aaron
College Heights
26.19m
(85'11)
1
5
4
HAHN, DANIEL
John F Ross
25.49m
(83'7.5)
1
3
5
Karl, Evan
John F Ross
24.80m
(81'4.25)
1
2
6
Dubie, Kevin
College Heights
24.51m
(80'4.75)
1
1
7
LAPIERRE, MIKE
John F Ross
23.00m
(75'5.5)
1
8
McArthur, Bret
Guelph
14.07m
(46'1.75)
1
Mens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
GORGI, BRAEDON
Our Lady of Lour
45.65m
(149'9)
1
10
2
Chapman, Andrew
Our Lady of Lour
44.70m
(146'7.75)
1
7
3
Flemington, Corey
Centennial Colle
39.45m
(129'5)
1
5
4
DIVJAK, MARKO
Guelph
37.96m
(124'6.25)
1
3
5
Fonoro, Shayne
Our Lady of Lour
37.41m
(122'8.75)
1
2
6
Kilburn, Ryan
Westside Seconda
32.45m
(106'5.5)
1
1
7
Monk, Caleb
Centennial Colle
30.41m
(99'9)
1
8
Norman, Mitch
Centennial Colle
29.98m
(98'4.25)
1
9
Baggio, Austin
Our Lady of Lour
29.13m
(95'6.75)
1
10
Neale, Tyler
Centre Dufferin
28.47m
(93'4.75)
1
11
Tapson, Colby
St James
24.36m
(79'11)
1
12
BROSSARD-FLOOD, NICHOLAS
Centre Dufferin
23.39m
(76'8.75)
1
13
Craven, Adam
Our Lady of Lour
21.82m
(71'7)
1
14
Cha, Dennis
Centennial Colle
20.47m
(67'1.75)
1
15
Lockman, Cory
College Heights
17.79m
(58'4.25)
1
16
CARAGAY, EDRIANNE
Our Lady of Lour
17.66m
(57'11.25)
1
Mens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Grimm, Justin
Westside Seconda
37.91m
(124'4.5)
1
10
2
Keating, Jason
St James
32.78m
(107'6.5)
1
7
3
Hestlinga, James
Westside Seconda
29.00m
(95'1.5)
1
5
4
Stone, Matt
Guelph
28.50m
(93'6)
1
3
5
Pedersen, Josh
Erin
27.77m
(91'1.25)
1
2
6
Dewsbury, Christian
Westside Seconda
25.23m
(82'9.25)
1
1
7
Byne, Nathan
Wellington Heigh
25.10m
(82'4)
1
8
Schmidt, Justin
Norwell
24.17m
(79'3.5)
1
9
Ratz, Sebastion
Erin
23.56m
(77'3.5)
1
10
Brooksbank, Iain
Erin
21.85m
(71'8)
1
11
Tasker, Scott
Centre Wellingto
21.74m
(71'3.75)
1
12
Horrigan, Michael
Wellington Heigh
21.68m
(71'1.5)
1
13
Loder, Jack
Orangeville
20.87m
(68'5.5)
1
14
Winchester, Jayson
Erin
17.58m
(57'8)
1
Mens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bentley, Tom
Centre Dufferin
47.98m
(157'4.75)
1
10
2
Kinsey, Kyle
Erin
45.46m
(149'1.75)
1
7
3
Kok, Matt
Our Lady of Lour
44.34m
(145'5.5)
1
5
4
Lebbink, Alex
Norwell
41.65m
(136'7.75)
1
3
5
Ferguson, Ryan
Wellington Heigh
40.41m
(132'6.75)
1
2
6
Karl, Evan
John F Ross
38.53m
(126'4.75)
1
1
7
HAHN, DANIEL
John F Ross
36.33m
(119'2.25)
1
8
Crewson, Caleb
Our Lady of Lour
33.62m
(110'3.5)
1
Mens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pham, Terry
Guelph
1.65m
(5'4.75)
1
10
2
tran, tomson
John F Ross
1.50m
(4'11)
1
7
3
Lohr, Cameron
John F Ross
1.50m
(4'11)
1
5
4
Moore, Dylan
Westside Seconda
1.50m
(4'11)
1
3
5
Turvey, Alex
John F Ross
1.45m
(4'9)
1
2
Mens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Feeney, Quinn
St James
1.55m
(5'1)
1
10
2
Wilson, Andrew
Centennial Colle
1.50m
(4'11)
1
6
2
Hestlinga, James
Westside Seconda
1.50m
(4'11)
1
6
4
Byne, Nathan
Wellington Heigh
1.45m
(4'9)
1
2.50
4
Heble, Kiran
John F Ross
1.45m
(4'9)
1
2.50
6
Lightle, Morgan
Centre Dufferin
1.40m
(4'7)
1
1
Mens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dorrington, Darren
Orangeville
1.87m
(6'1.5)
1
10
2
Roberts, Tim
Centre Dufferin
1.85m
(6'0.75)
1
7
3
Crean, Riley
Westside Seconda
1.75m
(5'8.75)
1
5
4
Bentley, Tom
Centre Dufferin
1.65m
(5'4.75)
1
3
5
STEVENS-GUILLE, SYMON
John F Ross
1.65m
(5'4.75)
1
2
6
Plesa, Ryan
Wellington Heigh
1.55m
(5'1)
1
0.50
6
Clark, Pat
Centre Dufferin
1.55m
(5'1)
1
0.50
8
Kok, Matt
Our Lady of Lour
1.50m
(4'11)
1
9
Ferguson, Ryan
Wellington Heigh
1.45m
(4'9)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Leitert, Brandyn
Erin
6.15m
(20'2)
nwi
1
10
2
snarr, william
John F Ross
5.60m
(18'4.25)
nwi
1
7
3
McLaughlin, Evan
Our Lady of Lour
5.57m
(18'3.25)
nwi
1
5
4
Liou, Edison
Guelph
5.42m
(17'9.25)
nwi
1
3
5
Pham, Terry
Guelph
5.14m
(16'10.25)
nwi
1
2
6
Grant, Andrew
Westside Seconda
5.12m
(16'9.5)
nwi
1
1
7
Bedminster, Brandon
Westside Seconda
5.02m
(16'5.5)
nwi
1
8
Turvey, Alex
John F Ross
4.80m
(15'8.75)
nwi
1
9
LADD, ANDREW
Norwell
4.65m
(15'3)
nwi
1
10
Ireland, Scott
Wellington Heigh
4.41m
(14'5.5)
nwi
1
11
Lohr, Cameron
John F Ross
4.14m
(13'6.75)
nwi
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Luong, Bill
Centennial Colle
5.57m
(18'3.25)
nwi
1
10
2
Cimino, Matthew
Centennial Colle
5.38m
(17'7.75)
nwi
1
7
3
Grimm, Justin
Westside Seconda
5.26m
(17'3)
nwi
1
5
4
Milne, Leighton
Centennial Colle
5.13m
(16'9.75)
nwi
1
3
5
Hutchinson, Brent
Norwell
5.04m
(16'6.25)
nwi
1
2
6
Kulik, Klay
Westside Seconda
4.97m
(16'3.5)
nwi
1
1
7
Hazelwood, Tyler
Centennial Colle
4.87m
(15'11.5)
nwi
1
8
Stocker, Cam
Orangeville
4.86m
(15'11.25)
nwi
1
9
Kinga, Rodrigue
St James
4.71m
(15'5.25)
nwi
1
10
Rocha, Tyler
St James
4.70m
(15'5)
nwi
1
11
Steduto, Daniel
John F Ross
4.61m
(15'1.5)
nwi
1
12
Noble, Jordan
Wellington Heigh
4.60m
(15'1)
nwi
1
13
Stevens, Toby
Centennial Colle
4.52m
(14'9.75)
nwi
1
14
Heble, Kiran
John F Ross
4.45m
(14'7)
nwi
1
15
Stewart, Cody
Wellington Heigh
4.34m
(14'2.75)
nwi
1
16
Slipenkyj, Michael
Westside Seconda
4.23m
(13'10.5)
nwi
1
17
Heal, Nathan
Centennial Colle
4.08m
(13'4.5)
nwi
1
18
Sullivan, Stephen
Centre Dufferin
4.02m
(13'2.25)
nwi
1
19
Brito-Garcia, Brady
Our Lady of Lour
3.82m
(12'6.25)
nwi
1
19
Pharand, Trevor
Centennial Colle
3.82m
(12'6.25)
nwi
1
21
Richards, Jamie
College Heights
3.20m
(10'5.75)
nwi
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
STEVENS-GUILLE, SYMON
John F Ross
6.28m
(20'7)
nwi
1
10
2
REMIGIO, JEROME
Our Lady of Lour
6.11m
(20'0.5)
nwi
1
7
3
Raab, Max
Our Lady of Lour
6.01m
(19'8.5)
nwi
1
5
4
Roberts, Tim
Centre Dufferin
6.00m
(19'8)
nwi
1
3
5
Crean, Riley
Westside Seconda
5.89m
(19'3.75)
nwi
1
2
6
Plesa, Ryan
Wellington Heigh
5.47m
(17'11.25)
nwi
1
1
7
BEACOCK, MATT
Orangeville
5.41m
(17'8.75)
nwi
1
8
deVries, terrance
John F Ross
5.10m
(16'8.75)
nwi
1
9
Adamo, Francis
Guelph
5.07m
(16'7.5)
nwi
1
10
Lebbink, Alex
Norwell
4.89m
(16'0.5)
nwi
1
11
Manarang, Justin
Bishop MacDonnel
4.66m
(15'3.25)
nwi
1
12
Ferguson, Ryan
Wellington Heigh
4.65m
(15'3)
nwi
1
13
Gural, Victor
Wellington Heigh
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
14
McDougall, Dylan
Norwell
4.21m
(13'9.75)
nwi
1
15
French, Jacob
Orangeville
4.16m
(13'7.75)
nwi
1
16
storey, Mitchell
Wellington Heigh
3.89m
(12'9)
nwi
1
17
Neary, Cody
Orangeville
3.72m
(12'2.25)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Leitert, Brandyn
Erin
12.51m
(41'0.5)
nwi
1
10
2
Pham, Terry
Guelph
11.57m
(37'11.5)
nwi
1
7
3
Bonany, Daniel
John F Ross
11.44m
(37'6.25)
nwi
1
5
4
LADD, ANDREW
Norwell
11.43m
(37'6)
nwi
1
3
5
Liou, Edison
Guelph
11.32m
(37'1.5)
nwi
1
2
6
Conley, Mike
Our Lady of Lour
10.80m
(35'5)
nwi
1
1
Mens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Luong, Bill
Centennial Colle
11.64m
(38'2.25)
nwi
1
10
2
Poletek, Chris
Westside Seconda
11.46m
(37'7)
nwi
1
7
3
Slipenkyj, Michael
Westside Seconda
10.68m
(35'0.25)
nwi
1
5
4
Hutchinson, Brent
Norwell
10.24m
(33'7)
nwi
1
3
5
Schmidt, Justin
Norwell
9.82m
(32'2.5)
nwi
1
2
6
Stringer, Mitchell
Centre Dufferin
9.65m
(31'7.75)
nwi
1
1
7
Stevens, Toby
Centennial Colle
9.53m
(31'3)
nwi
1
8
Martin, Justin
Norwell
9.42m
(30'10.75)
nwi
1
9
Noble, Jordan
Wellington Heigh
9.40m
(30'10)
nwi
1
10
Brito-Garcia, Brady
Our Lady of Lour
8.78m
(28'9.5)
nwi
1
11
Heble, Kiran
John F Ross
8.63m
(28'3.75)
nwi
1
12
Pharand, Trevor
Centennial Colle
8.44m
(27'8.25)
nwi
1
13
Steduto, Daniel
John F Ross
8.13m
(26'8)
nwi
1
Mens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Raab, Max
Our Lady of Lour
12.29m
(40'3.75)
nwi
1
10
2
Adamo, Francis
Guelph
11.10m
(36'5)
nwi
1
7
3
deVries, terrance
John F Ross
10.86m
(35'7.5)
nwi
1
5
4
Eade, Matt
Centre Dufferin
10.46m
(34'3.75)
nwi
1
3
5
Tilly, Jeff
Centre Dufferin
9.18m
(30'1.25)
nwi
1
2
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Darmon, Kelsi
Centre Wellingto
13.17
nwi
1
10
2
Willock, Courtney
St James
13.61
nwi
1
7
5
Clayton, Emma
St James
14.04
nwi
1
2
4
SQUIRES, SAM
Centennial Colle
14.09
nwi
1
3
3
HARE, NICOLE
Our Lady of Lour
14.11
nwi
1
5
6
Scherer, Taylor
Centre Dufferin
14.19
nwi
1
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Darmon, Kelsi
Centre Wellingto
13.26
nwi
2
2
Willock, Courtney
St James
13.99
nwi
1
4
SQUIRES, SAM
Centennial Colle
14.14
nwi
1
3
Clayton, Emma
St James
14.15
nwi
2
5
HARE, NICOLE
Our Lady of Lour
14.24
nwi
1
10
HENRY, HEATHER
Centennial Colle
14.39
nwi
1
7
Cvetich, Alex
Guelph
14.40
nwi
2
6
Scherer, Taylor
Centre Dufferin
14.43
nwi
2
8
IVEY, HAILIE
Orangeville
14.49
nwi
1
9
Borgs, Kristina
Centennial Colle
14.59
nwi
2
12
Edwards, Emily
Centre Dufferin
15.46
nwi
2
11
Williams, Jessica
Centre Dufferin
15.48
nwi
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Darmon, Kelsi
Centre Wellingto
13.26
nwi
5
2
Willock, Courtney
St James
13.99
nwi
1
3
SQUIRES, SAM
Centennial Colle
14.14
nwi
2
4
Clayton, Emma
St James
14.15
nwi
4
6
HARE, NICOLE
Our Lady of Lour
14.24
nwi
2
7
HENRY, HEATHER
Centennial Colle
14.39
nwi
1
8
Cvetich, Alex
Guelph
14.40
nwi
4
5
Scherer, Taylor
Centre Dufferin
14.43
nwi
3
11
IVEY, HAILIE
Orangeville
14.49
nwi
1
12
Borgs, Kristina
Centennial Colle
14.59
nwi
2
13
Finoro, Molisia
Bishop MacDonnel
14.75
nwi
4
14
Kelly, Emma
Centre Wellingto
14.79
nwi
1
15
Kostrey, Chelsea
St James
14.99
nwi
1
15
Pollard, Courtney
Guelph
14.99
nwi
2
17
Grubbe, Isabella
St James
15.10
nwi
4
9
Edwards, Emily
Centre Dufferin
15.46
nwi
5
10
Williams, Jessica
Centre Dufferin
15.48
nwi
3
18
Geurts, Megan
Westside Seconda
15.53
nwi
3
19
Reid, Laura
St James
15.69
nwi
2
20
Yan, Meggie
Centennial Colle
15.90
nwi
4
21
Gural, Seanna
Wellington Heigh
16.26
nwi
5
22
Morava, Anisa
Centennial Colle
16.31
nwi
5
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Perri, Paisley
Norwell
13.52
nwi
1
10
2
Emmons, Jamie
Our Lady of Lour
13.79
nwi
1
6
4
Pflug, Reighan
Bishop MacDonnel
13.87
nwi
1
3
2
Valeriote, Adele
Bishop MacDonnel
13.94
nwi
1
6
5
Huang, Melissa
Centennial Colle
14.20
nwi
1
2
6
Smith, Sandy
John F Ross
14.24
nwi
1
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
3
Pflug, Reighan
Bishop MacDonnel
13.76
nwi
1
1
Perri, Paisley
Norwell
13.85
nwi
2
2
Emmons, Jamie
Our Lady of Lour
14.12
nwi
2
5
Huang, Melissa
Centennial Colle
14.14
nwi
1
4
Valeriote, Adele
Bishop MacDonnel
14.30
nwi
1
6
Smith, Sandy
John F Ross
14.38
nwi
2
8
Hosker, Ashley
Bishop MacDonnel
14.40
nwi
2
10
Birkett, Emily
Centennial Colle
14.50
nwi
1
11
Pharoah, Elizabeth
Centennial Colle
14.64
nwi
1
7
Coombs, Steacy
St James
14.74
nwi
2
12
Desilva, Christina
Our Lady of Lour
14.78
nwi
2
8
Mercey, Alyse
Orangeville
14.88
nwi
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Pflug, Reighan
Bishop MacDonnel
13.76
nwi
2
2
Perri, Paisley
Norwell
13.85
nwi
4
3
Emmons, Jamie
Our Lady of Lour
14.12
nwi
3
4
Huang, Melissa
Centennial Colle
14.14
nwi
2
5
Valeriote, Adele
Bishop MacDonnel
14.30
nwi
5
6
Smith, Sandy
John F Ross
14.38
nwi
7
7
Hosker, Ashley
Bishop MacDonnel
14.40
nwi
1
8
Birkett, Emily
Centennial Colle
14.50
nwi
1
9
Pharoah, Elizabeth
Centennial Colle
14.64
nwi
4
10
Coombs, Steacy
St James
14.74
nwi
6
11
Desilva, Christina
Our Lady of Lour
14.78
nwi
7
12
Mercey, Alyse
Orangeville
14.88
nwi
7
13
Thompson, Emily
John F Ross
14.89
nwi
2
14
Pawlak, Sara
John F Ross
14.96
nwi
3
15
Chapman, Laura
John F Ross
15.14
nwi
4
16
Whyte, Katie
John F Ross
15.22
nwi
3
17
Hannan, Stacey
Erin
15.34
nwi
6
18
Bongers, Justine
Westside Seconda
15.35
nwi
5
19
Bottomley, Kate
Erin
15.40
nwi
5
20
Ritchie, Victoria
St James
15.50
nwi
2
21
Rose, Katie
Centre Wellingto
15.67
nwi
2
22
Yeung, Miffy
Our Lady of Lour
15.74
nwi
4
23
Blauel, Madeline
St James
15.75
nwi
1
24
Henderson, Melissa
Orangeville
15.85
nwi
1
25
Samaan, Marie
Bishop MacDonnel
15.88
nwi
7
26
Tam, Michelle
Centennial Colle
15.90
nwi
1
27
Ceelen, Shannon
Erin
15.94
nwi
6
28
McKersie, Katie
Centre Wellingto
16.15
nwi
5
29
Honeywood, Kiersten
Wellington Heigh
16.70
nwi
4
30
Thordarson, Codi
Orangeville
19.62
nwi
3
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kurtimah, Marissa
Guelph
12.72
nwi
1
10
2
Pearsall, Hannah
Our Lady of Lour
13.27
nwi
1
7
3
Costa, Rachel
Our Lady of Lour
13.37
nwi
1
5
4
Boutilier, Danika
Guelph
14.05
nwi
1
3
5
Shortreed, Sydney
Our Lady of Lour
14.10
nwi
1
2
6
Underwood, Suzanne
Centre Wellingto
14.69
nwi
1
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Kurtimah, Marissa
Guelph
13.46
nwi
1
2
Costa, Rachel
Our Lady of Lour
13.78
nwi
2
3
Pearsall, Hannah
Our Lady of Lour
13.80
nwi
3
4
Shortreed, Sydney
Our Lady of Lour
14.34
nwi
2
5
Underwood, Suzanne
Centre Wellingto
14.39
nwi
2
6
Boutilier, Danika
Guelph
14.43
nwi
2
7
Janssen, Jamie
Centre Wellingto
14.46
nwi
1
8
Smith, Lauren
Orangeville
14.50
nwi
3
9
Phillips, Alexandra
Centre Wellingto
14.90
nwi
3
10
MUNDLE, CARLY
John F Ross
15.46
nwi
1
11
Earl, Stephanie
Westside Seconda
15.93
nwi
3
12
Hurst, Nicki
Our Lady of Lour
16.61
nwi
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
FRASER, ALISON
John F Ross
27.30
nwi
1
10
3
Darmon, Kelsi
Centre Wellingto
27.76
nwi
1
5
2
Bowerman, Emily
John F Ross
27.82
nwi
1
7
5
HARE, NICOLE
Our Lady of Lour
28.75
nwi
1
2
4
Collins, Taryn
Centre Wellingto
28.84
nwi
1
3
6
Clayton, Emma
St James
29.81
nwi
1
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
FRASER, ALISON
John F Ross
26.45
nwi
2
3
Bowerman, Emily
John F Ross
27.71
nwi
1
2
Darmon, Kelsi
Centre Wellingto
28.28
nwi
1
4
HARE, NICOLE
Our Lady of Lour
29.36
nwi
2
7
Scherer, Taylor
Centre Dufferin
29.41
nwi
1
6
Clayton, Emma
St James
29.46
nwi
2
5
Collins, Taryn
Centre Wellingto
29.89
nwi
1
8
Kelly, Emma
Centre Wellingto
30.48
nwi
2
9
Finoro, Molisia
Bishop MacDonnel
30.76
nwi
2
10
Pollard, Courtney
Guelph
31.27
nwi
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
FRASER, ALISON
John F Ross
26.45
nwi
1
2
Bowerman, Emily
John F Ross
27.71
nwi
4
3
Darmon, Kelsi
Centre Wellingto
28.28
nwi
3
6
Willock, Courtney
St James
29.01
nwi
1
4
HARE, NICOLE
Our Lady of Lour
29.36
nwi
5
11
Scherer, Taylor
Centre Dufferin
29.41
nwi
1
5
Clayton, Emma
St James
29.46
nwi
2
7
Collins, Taryn
Centre Wellingto
29.89
nwi
5
12
Kostrey, Chelsea
St James
30.36
nwi
1
8
Kelly, Emma
Centre Wellingto
30.48
nwi
3
13
Glazier, Taryn
Centre Dufferin
30.49
nwi
3
14
HUSZARIK, MAIKE
John F Ross
30.58
nwi
5
9
Finoro, Molisia
Bishop MacDonnel
30.76
nwi
2
15
Grubbe, Isabella
St James
31.18
nwi
3
10
Pollard, Courtney
Guelph
31.27
nwi
4
16
Williams, Jessica
Centre Dufferin
32.02
nwi
4
17
Henkenhaf, Tatiana
Westside Seconda
32.90
nwi
5
18
Yan, Meggie
Centennial Colle
33.32
nwi
4
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gazzola, Chelsea
St James
27.87
nwi
1
10
2
Pflug, Reighan
Bishop MacDonnel
28.19
nwi
1
7
3
Emmons, Jamie
Our Lady of Lour
28.41
nwi
1
5
4
Valeriote, Adele
Bishop MacDonnel
28.87
nwi
1
3
5
Dandy, Beatrice
Erin
28.99
nwi
1
2
6
Mercey, Alyse
Orangeville
29.56
nwi
1
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Gazzola, Chelsea
St James
27.88
nwi
2
3
Emmons, Jamie
Our Lady of Lour
28.52
nwi
2
2
Pflug, Reighan
Bishop MacDonnel
28.62
nwi
1
4
Valeriote, Adele
Bishop MacDonnel
29.11
nwi
1
5
Dandy, Beatrice
Erin
29.18
nwi
2
7
West, Stephanie
Orangeville
29.27
nwi
2
6
Mercey, Alyse
Orangeville
29.40
nwi
1
8
Hosker, Ashley
Bishop MacDonnel
29.75
nwi
1
9
Birkett, Emily
Centennial Colle
29.94
nwi
2
10
Smith, Sandy
John F Ross
30.06
nwi
2
11
Pharoah, Elizabeth
Centennial Colle
30.63
nwi
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
McKersie, Katie
Centre Wellingto
26.68
nwi
4
2
Gazzola, Chelsea
St James
27.88
nwi
5
3
Emmons, Jamie
Our Lady of Lour
28.52
nwi
4
4
Pflug, Reighan
Bishop MacDonnel
28.62
nwi
2
5
Valeriote, Adele
Bishop MacDonnel
29.11
nwi
5
6
Dandy, Beatrice
Erin
29.18
nwi
1
7
West, Stephanie
Orangeville
29.27
nwi
1
8
Mercey, Alyse
Orangeville
29.40
nwi
3
9
Hosker, Ashley
Bishop MacDonnel
29.75
nwi
3
10
Birkett, Emily
Centennial Colle
29.94
nwi
1
11
Smith, Sandy
John F Ross
30.06
nwi
2
12
Pharoah, Elizabeth
Centennial Colle
30.63
nwi
3
13
Chapman, Laura
John F Ross
31.06
nwi
5
14
Trewartha, Maddie
Orangeville
31.09
nwi
3
15
Pawlak, Sara
John F Ross
31.25
nwi
4
16
Blauel, Madeline
St James
31.33
nwi
2
17
Samaan, Marie
Bishop MacDonnel
32.20
nwi
5
18
Ceelen, Shannon
Erin
32.79
nwi
1
19
Henderson, Melissa
Orangeville
33.69
nwi
3
20
Rose, Katie
Centre Wellingto
34.24
nwi
1
21
Scott, Colleen
Our Lady of Lour
36.38
nwi
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kurtimah, Marissa
Guelph
26.48
nwi
1
10
2
Pearsall, Hannah
Our Lady of Lour
27.61
nwi
1
7
3
Costa, Rachel
Our Lady of Lour
27.76
nwi
1
5
4
Kosterman, Paulina
Our Lady of Lour
28.15
nwi
1
3
5
Boutilier, Danika
Guelph
29.21
nwi
1
2
6
Shortreed, Sydney
Our Lady of Lour
29.38
nwi
1
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Kurtimah, Marissa
Guelph
26.61
nwi
2
4
Pearsall, Hannah
Our Lady of Lour
27.58
nwi
2
2
Costa, Rachel
Our Lady of Lour
27.74
nwi
1
5
Kosterman, Paulina
Our Lady of Lour
27.84
nwi
1
3
Shortreed, Sydney
Our Lady of Lour
28.75
nwi
3
6
Boutilier, Danika
Guelph
29.13
nwi
1
7
Janssen, Jamie
Centre Wellingto
29.36
nwi
1
8
Phillips, Alexandra
Centre Wellingto
29.55
nwi
2
9
Underwood, Suzanne
Centre Wellingto
29.57
nwi
3
10
Duck, Melissa
Centre Dufferin
30.84
nwi
3
11
Bowen, Megan
Centre Wellingto
30.93
nwi
2
12
Mayes, Sarah
Guelph
31.54
nwi
1
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
FRASER, ALISON
John F Ross
1:00.36
3
10
2
Collins, Taryn
Centre Wellingto
1:05.46
3
7
3
Cvetich, Alex
Guelph
1:05.71
3
5
4
Willock, Courtney
St James
1:08.21
1
3
5
Morrison, Rebecca
Guelph
1:09.26
1
2
6
Hogins, Morgan
Centennial Colle
1:09.92
3
1
7
Lapello, Kate
Centennial Colle
1:09.97
3
8
Clayton, Emma
St James
1:10.00
2
9
Gibbons, Brooke
Guelph
1:11.32
2
10
Rebellato, Kristen
St James
1:22.03
1
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crawford, Montana
John F Ross
1:03.45
4
10
2
Shaw, Stephanie
Centre Wellingto
1:04.49
1
7
3
Gazzola, Chelsea
St James
1:04.78
2
5
4
Jarvis, Taylor
Guelph
1:05.30
4
3
5
Hosker, Ashley
Bishop MacDonnel
1:05.95
4
2
6
Perri, Paisley
Norwell
1:06.54
3
1
7
Tondat, Alyssa
Erin
1:06.69
3
8
Mercey, Alyse
Orangeville
1:06.99
2
9
Sanago, Monica
Centennial Colle
1:07.20
4
10
Dandy, Beatrice
Erin
1:07.89
3
11
Costa, Erika
Our Lady of Lour
1:08.84
3
12
West, Stephanie
Orangeville
1:09.99
2
13
Scott, Colleen
Our Lady of Lour
1:10.06
4
14
Tessaro, Breanne
Our Lady of Lour
1:10.84
2
15
Burpee, Dakota
John F Ross
1:12.81
4
16
McNamara, Kate
Our Lady of Lour
1:14.54
1
17
Small, Mavis
St James
1:16.25
2
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reinfels, Helena
Centennial Colle
59.61
1
10
2
Kurtimah, Marissa
Guelph
1:01.32
1
7
3
Costa, Rachel
Our Lady of Lour
1:02.07
1
5
4
Pearsall, Hannah
Our Lady of Lour
1:02.10
1
3
5
Gordon, Emily
Centennial Colle
1:02.82
1
2
6
NEVIDOMSKIS, ASHLEY
Orangeville
1:05.94
3
1
7
Kosterman, Paulina
Our Lady of Lour
1:05.97
1
8
Gayle, Terry
Centre Dufferin
1:09.22
2
9
Kozluk, Amanda
Orangeville
1:12.65
3
10
Binkley, Gabi
St James
1:12.87
2
11
Slipenkyj, Larisa
Westside Seconda
1:14.95
3
12
Jillian, Jaworski
Centennial Colle
1:16.32
2
13
Tapson, Alexa
St James
1:18.76
3
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Denning, Alex
Westside Seconda
2:41.30
1
10
2
Otrin, Alina
John F Ross
2:45.02
1
7
3
McFarlane, Erika
Bishop MacDonnel
2:45.75
1
5
4
Betteridge--Moes, Maxine
John F Ross
2:46.42
1
3
5
Morrison, Rebecca
Guelph
2:47.13
1
2
6
Phelps, Claire
Guelph
2:47.52
1
1
7
Vettoretto, Madison
Our Lady of Lour
2:49.79
1
8
Burns, Anna
Wellington Heigh
2:51.52
1
9
Piovesan, Megan
St James
2:52.52
1
10
Lapello, Kate
Centennial Colle
2:53.00
1
11
Caudle, Donna-Marie
St James
2:57.24
1
12
Belcher, Sydney
Westside Seconda
3:00.21
1
13
Cordinley, Jodie
Westside Seconda
3:10.36
1
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wismer, Sarah
Centennial Colle
2:28.13
1
10
2
Jarvis, Taylor
Guelph
2:33.99
1
7
3
Bolliger, Alyssa
Our Lady of Lour
2:35.59
1
5
4
Tondat, Alyssa
Erin
2:35.89
1
3
5
Case, Charlotte
Our Lady of Lour
2:38.24
1
2
6
Sanago, Monica
Centennial Colle
2:38.54
1
1
7
Burpee, Dakota
John F Ross
2:43.05
1
8
Scott, Colleen
Our Lady of Lour
2:47.70
1
9
Costa, Erika
Our Lady of Lour
2:50.60
1
10
Coombs, Steacy
St James
2:51.70
1
11
O'Conner, Sherry
Westside Seconda
2:51.90
1
11
Paradis, Nicole
Westside Seconda
2:51.90
1
13
McNamara, Kate
Our Lady of Lour
2:52.05
1
14
Cozzarin, Sarah
St James
2:56.01
1
15
Small, Mavis
St James
2:56.02
1
16
Bus, Holly
Orangeville
3:14.13
1
17
Samaan, Marie
Bishop MacDonnel
3:16.36
1
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
MacDonald, Maggie
Erin
2:25.46
1
10
2
Thompson, Lindsay
Guelph
2:26.91
1
7
3
Linton, Vanessa
Guelph
2:27.85
1
5
4
Gordon, Emily
Centennial Colle
2:28.53
1
3
5
Beitz, Elora
Bishop MacDonnel
2:29.90
1
2
6
NEVIDOMSKIS, ASHLEY
Orangeville
2:36.59
1
1
7
Laws, Anna
Guelph
2:41.88
1
8
Chaput, Chloe
Our Lady of Lour
2:42.73
1
9
Jillian, Jaworski
Centennial Colle
2:52.77
1
10
Tapson, Alexa
St James
3:04.29
1
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McFarlane, Erika
Bishop MacDonnel
5:32.73
1
10
2
Burns, Anna
Wellington Heigh
5:39.43
1
7
3
Phelps, Claire
Guelph
5:48.65
1
5
4
Ieropoli, Julia
St James
5:50.75
1
3
5
Otrin, Alina
John F Ross
5:52.45
1
2
6
Betteridge--Moes, Maxine
John F Ross
5:54.75
1
1
7
Caudle, Donna-Marie
St James
6:19.41
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wismer, Sarah
Centennial Colle
5:07.91
1
10
2
Bolliger, Alyssa
Our Lady of Lour
5:10.31
1
7
3
Sullivan, Kerrie
Bishop MacDonnel
5:31.23
1
5
4
Case, Charlotte
Our Lady of Lour
5:32.99
1
3
5
Burpee, Dakota
John F Ross
5:37.79
1
2
6
Santagato, Amy
Orangeville
5:38.59
1
1
7
McBride, Kristie
Wellington Heigh
5:38.94
1
8
Cozzarin, Sarah
St James
6:10.84
1
9
Paradis, Nicole
Westside Seconda
6:17.26
1
10
Bus, Holly
Orangeville
6:31.00
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Linton, Vanessa
Guelph
5:13.37
1
10
2
Beitz, Elora
Bishop MacDonnel
5:16.12
1
7
3
Dimond, Heather
Westside Seconda
5:16.78
1
5
4
MacDonald, Maggie
Erin
5:18.68
1
3
5
Thompson, Lindsay
Guelph
5:24.93
1
2
6
SCANNELL, JOCELYN
John F Ross
5:27.89
1
1
7
Laws, Anna
Guelph
5:34.94
1
8
Chaput, Chloe
Our Lady of Lour
5:57.66
1
9
Kidd, Brittney
Bishop MacDonnel
6:03.22
1
10
Jack, Riley
Norwell
6:15.97
1
11
Whiting, Lindsay
Centre Dufferin
6:22.10
1
12
Hayward, Rowan
John F Ross
6:51.97
1
Womens 1500m Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thompson, Lindsay
Guelph
5:29.36
1
10
2
Caileigh, Smith
Our Lady of Lour
5:32.81
1
7
3
Sullivan, Kerrie
Bishop MacDonnel
5:47.03
1
5
4
NEVIDOMSKIS, ASHLEY
Orangeville
5:58.34
1
3
5
Bus, Holly
Orangeville
6:53.50
1
2
Womens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McFarlane, Erika
Bishop MacDonnel
11:49.18
1
10
2
Burns, Anna
Wellington Heigh
12:06.27
1
7
3
Phelps, Claire
Guelph
12:29.82
1
5
4
Ieropoli, Julia
St James
13:03.97
1
3
5
Symdo, Sonja
Our Lady of Lour
14:37.86
1
2
Womens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wismer, Sarah
Centennial Colle
12:00.69
1
10
2
Bolliger, Alyssa
Our Lady of Lour
12:02.53
1
7
3
Sullivan, Kerrie
Bishop MacDonnel
12:05.04
1
5
4
Santagato, Amy
Orangeville
12:26.62
1
3
Womens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Linton, Vanessa
Guelph
11:11.22
1
10
2
Dimond, Heather
Westside Seconda
11:12.19
1
7
3
SCANNELL, JOCELYN
John F Ross
11:42.49
1
5
4
Laws, Anna
Guelph
11:48.46
1
3
5
Kidd, Brittney
Bishop MacDonnel
12:44.91
1
2
6
Bryk, Emily
Westside Seconda
12:46.68
1
1
7
Jack, Riley
Norwell
14:07.16
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bowerman, Emily
John F Ross
13.27
nwi
1
10
2
RAE, HOLLY
Orangeville
14.83
nwi
1
7
3
HUSZARIK, MAIKE
John F Ross
15.23
nwi
1
5
4
Kelly, Emma
Centre Wellingto
15.59
nwi
1
3
5
Morava, Anisa
Centennial Colle
17.39
nwi
1
2
6
Domenichini, Carly
St James
17.64
nwi
1
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bowerman, Emily
John F Ross
13.40
nwi
2
2
HUSZARIK, MAIKE
John F Ross
15.24
nwi
1
3
RAE, HOLLY
Orangeville
15.30
nwi
2
4
Domenichini, Carly
St James
15.59
nwi
1
5
Kelly, Emma
Centre Wellingto
15.99
nwi
1
6
Morava, Anisa
Centennial Colle
17.41
nwi
2
7
Gural, Seanna
Wellington Heigh
17.71
nwi
2
8
Robella, Isabelle
Our Lady of Lour
18.94
nwi
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hannan, Stacey
Erin
15.24
nwi
1
10
2
Whyte, Katie
John F Ross
15.29
nwi
1
7
3
Huang, Melissa
Centennial Colle
15.39
nwi
1
5
4
Sanderson, Megan
John F Ross
15.59
nwi
1
3
5
Ceelen, Shannon
Erin
15.89
nwi
1
2
--
Honeywood, Kiersten
Wellington Heigh
DQ
nwi
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Whyte, Katie
John F Ross
15.24
nwi
1
2
Huang, Melissa
Centennial Colle
15.53
nwi
2
3
Hannan, Stacey
Erin
16.10
nwi
2
4
Sanderson, Megan
John F Ross
16.19
nwi
1
5
Ceelen, Shannon
Erin
17.44
nwi
1
6
Honeywood, Kiersten
Wellington Heigh
18.10
nwi
2
--
Beaumont, Monique
Erin
DNF
nwi
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Nagy, Eszter
Centennial Colle
16.50
nwi
1
10
2
RAE, AMBER
Orangeville
18.66
nwi
1
7
3
Prins, Nynke
Wellington Heigh
18.86
nwi
1
5
4
POSTMA, REBECCA
Centre Dufferin
19.26
nwi
1
3
5
COLLEY, HILARY
John F Ross
20.41
nwi
1
2
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Nagy, Eszter
Centennial Colle
16.29
nwi
2
3
Prins, Nynke
Wellington Heigh
19.29
nwi
2
2
RAE, AMBER
Orangeville
19.37
nwi
1
5
POSTMA, REBECCA
Centre Dufferin
19.97
nwi
2
4
COLLEY, HILARY
John F Ross
20.02
nwi
1
6
LOUGHRAN, LEDA
Norwell
20.94
nwi
2
7
Mayes, Sarah
Guelph
20.95
nwi
1
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bowerman, Emily
John F Ross
51.00
2
10
2
Morrison, Rebecca
Guelph
54.41
1
7
3
HUSZARIK, MAIKE
John F Ross
54.90
2
5
4
RAE, HOLLY
Orangeville
55.04
1
3
5
SQUIRES, SAM
Centennial Colle
55.66
2
2
6
McCabe, Sarah
St James
57.55
1
1
7
Gummerson, Natalie
Our Lady of Lour
1:05.69
2
8
Robella, Isabelle
Our Lady of Lour
1:15.84
2
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shaw, Stephanie
Centre Wellingto
49.91
2
10
2
Jarvis, Taylor
Guelph
49.98
1
7
3
Hannan, Stacey
Erin
52.68
2
5
4
Sanderson, Megan
John F Ross
56.11
2
3
5
Trewartha, Maddie
Orangeville
56.87
1
2
6
Beaumont, Monique
Erin
58.11
1
1
7
Bottomley, Kate
Erin
58.83
2
8
Adeosun, Josephine
Our Lady of Lour
1:06.65
1
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reinfels, Helena
Centennial Colle
1:09.14
1
10
2
Bowen, Megan
Centre Wellingto
1:18.19
1
7
3
RAE, AMBER
Orangeville
1:18.74
1
5
4
Mayes, Sarah
Guelph
1:22.59
1
3
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
John F Ross
52.85
1
10
2
Kelly
,
Shaw
,
Collins
,
Darmon
Centre Wellingto
53.20
1
7
3
Clayton
,
Kostrey
,
Willock
,
Grubbe
St James
56.18
2
5
4
Relay Team
Orangeville
56.38
2
3
5
Relay Team
Guelph
56.41
1
2
6
Relay Team
Centennial Colle
57.26
1
1
7
Matthews
,
Glazier
,
Glazier
,
Scherer
Centre Dufferin
57.41
1
8
Relay Team
Our Lady of Lour
58.01
1
9
Williams
,
Magennis
,
Gilham
,
Macphail
Centre Dufferin
1:01.89
2
--
Relay Team
Our Lady of Lour
DQ
2
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Orangeville
56.01
2
10
2
Sullivan
,
Hosker
,
Pflug
,
Valeriot
Bishop MacDonnel
56.47
2
7
3
Relay Team
Centennial Colle
56.82
2
5
4
Relay Team
John F Ross
57.21
2
3
5
Relay Team
Our Lady of Lour
57.67
2
2
6
Blauel
,
Gazzola
,
Ritchie
,
Coombs
St James
58.38
1
1
7
Relay Team
Our Lady of Lour
59.22
2
8
Dandy
,
Beaumont
,
Ceelen
,
Hannan
Erin
1:00.13
1
9
Relay Team
Our Lady of Lour
1:01.03
1
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Our Lady of Lour
52.72
3
10
2
Boutilie
,
Thompson
,
Kurtimah
,
Mayes
Guelph
54.17
3
7
3
Relay Team
Centennial Colle
54.27
3
5
4
Underwoo
,
Phillips
,
Bowen
,
Janssen
Centre Wellingto
54.47
3
3
5
Relay Team
Orangeville
56.01
2
2
6
Relay Team
Westside Seconda
1:00.76
2
1
7
Relay Team
Wellington Heigh
1:01.46
1
8
Helps
,
Crandall
,
Gayle
,
Postma
Centre Dufferin
1:01.61
2
9
Kidd
,
McFarlan
,
Sullivan
,
Samaan
Bishop MacDonnel
1:01.76
2
10
Relay Team
Our Lady of Lour
1:04.23
3
11
Relay Team
John F Ross
1:05.43
3
Womens 4x400m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Jarvis
,
Kurtimah
,
Linton
,
Thompson
Guelph
4:13.80
3
10
2
Relay Team
Centennial Colle
4:14.18
3
7
3
Relay Team
Our Lady of Lour
4:22.64
3
5
4
Cvetich
,
Mayes
,
Morrison
,
Gibbons
Guelph
4:38.43
2
3
5
Relay Team
Orangeville
4:38.67
2
2
6
Bowen
,
Collins
,
Shaw
,
McKersie
Centre Wellingto
4:38.86
2
1
7
Relay Team
Our Lady of Lour
4:44.10
3
8
Relay Team
Centennial Colle
4:51.94
2
9
Laws
,
Phelps
,
Pollard
,
Boutilie
Guelph
5:00.58
1
10
Willock
,
Piovesan
,
McCabe
,
Gazzola
St James
5:05.58
1
11
Relay Team
Wellington Heigh
5:35.80
1
Womens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Valeriote, Alexandra
Bishop MacDonnel
7.72m
(25'3.75)
1
10
2
Ottier, Kyra
Erin
7.61m
(24'11.5)
1
7
3
Wilson, Jessica
Centre Wellingto
7.55m
(24'9)
1
5
4
Kaitting, Holly
Erin
7.38m
(24'2.5)
1
3
5
Jones, Kira
St James
7.20m
(23'7.25)
1
2
6
Drever, Hillarie
St James
6.84m
(22'5.25)
1
1
7
Northfield, Ashlyn
Centre Wellingto
6.68m
(21'10.75)
1
7
Sweeney, Eden
St James
6.68m
(21'10.75)
1
9
Adeosun, Faith
Our Lady of Lour
6.59m
(21'7.25)
1
10
PARKINSON, MEGHAN
John F Ross
6.55m
(21'5.75)
1
11
Agbontaen, Sasha
Our Lady of Lour
6.34m
(20'9.5)
1
12
Espindola, Esmeralda
Our Lady of Lour
5.86m
(19'2.5)
1
13
Okun, Betty
Our Lady of Lour
5.16m
(16'11)
1
Womens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morrison, Rebecca
Erin
7.83m
(25'8.25)
1
10
2
Lord, Amanda
Our Lady of Lour
7.42m
(24'4)
1
7
3
Adeosun, Josephine
Our Lady of Lour
7.41m
(24'3.5)
1
5
4
Taran, Teddi
John F Ross
7.25m
(23'9.25)
1
3
5
Desilva, Christina
Our Lady of Lour
7.24m
(23'9)
1
2
6
Kennedy, Christine
St James
7.06m
(23'1.75)
1
1
7
Raab, Aida
Our Lady of Lour
7.04m
(23'1)
1
8
Ottier, Kia
Erin
6.88m
(22'6.75)
1
9
McBride, Kristie
Wellington Heigh
6.80m
(22'3.5)
1
10
Martin-Nino, Deborah
John F Ross
6.64m
(21'9.25)
1
11
Swan, Jacqueline
Orangeville
6.36m
(20'10.25)
1
12
Honeywood, Kiersten
Wellington Heigh
6.00m
(19'8)
1
13
Caragay, Leanne
Our Lady of Lour
5.67m
(18'7)
1
14
Gautreau, Crystal
St James
5.65m
(18'6.25)
1
15
Thordarson, Codi
Orangeville
5.19m
(17'0.25)
1
16
Silva, Jolene
College Heights
4.30m
(14'1.25)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Northfield, Acadia
Centre Wellingto
8.92m
(29'3)
1
10
2
GRAY, ALEX
Westside Seconda
8.56m
(28'1)
1
7
3
Wollis, Jenna
Wellington Heigh
7.79m
(25'6.5)
1
5
4
MICALLEF, AMANDA
John F Ross
7.76m
(25'5.5)
1
3
5
Hart, Kelsey
Westside Seconda
7.55m
(24'9)
1
2
6
Brooks, Becca
College Heights
6.40m
(20'11.75)
1
1
7
Clark, Sarah
College Heights
6.33m
(20'9)
1
Womens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Jessica
Centre Wellingto
22.81m
(74'10)
1
10
2
Kaitting, Holly
Erin
21.42m
(70'3.25)
1
7
3
Kelly, Emma
Centre Wellingto
20.66m
(67'9.25)
1
5
4
Northfield, Ashlyn
Centre Wellingto
18.90m
(62'0)
1
3
5
Drever, Hillarie
St James
18.82m
(61'8.75)
1
2
6
Sweeney, Eden
St James
17.41m
(57'1.25)
1
1
7
Ottier, Kyra
Erin
16.61m
(54'5.75)
1
8
Okun, Betty
Our Lady of Lour
15.06m
(49'4.75)
1
9
Jones, Kira
St James
14.84m
(48'8.25)
1
10
Espindola, Esmeralda
Our Lady of Lour
14.41m
(47'3.25)
1
11
Adeosun, Faith
Our Lady of Lour
11.69m
(38'4)
1
12
Agbontaen, Sasha
Our Lady of Lour
10.61m
(34'9.5)
1
Womens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morrison, Rebecca
Erin
24.45m
(80'2.5)
1
10
2
Clodd, Alex
Orangeville
19.73m
(64'8.75)
1
7
3
Martin-Nino, Deborah
John F Ross
19.19m
(62'11.5)
1
5
4
Ottier, Kia
Erin
18.98m
(62'3)
1
3
5
Taran, Teddi
John F Ross
17.95m
(58'10.5)
1
2
6
Kennedy, Christine
St James
15.84m
(51'11.5)
1
1
7
Thordarson, Codi
Orangeville
15.80m
(51'10)
1
8
Gautreau, Crystal
St James
11.29m
(37'0.25)
1
Womens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Northfield, Acadia
Centre Wellingto
27.48m
(90'1.75)
1
10
2
PEDERSEN, JORDAN
Erin
23.00m
(75'5.5)
1
7
3
Brooks, Becca
College Heights
21.91m
(71'10.5)
1
5
4
EMSLIE, ALEXIA
Orangeville
20.55m
(67'5)
1
3
5
GRAY, ALEX
Westside Seconda
19.11m
(62'8.25)
1
2
6
Wollis, Jenna
Wellington Heigh
17.50m
(57'4.75)
1
1
7
Clark, Sarah
College Heights
16.02m
(52'6.5)
1
Womens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
James-Ashkewe, Alexa-Bre
St James
25.30m
(83'0)
1
10
2
PARKINSON, MEGHAN
John F Ross
21.75m
(71'4.25)
1
7
3
Kaitting, Holly
Erin
21.20m
(69'6.5)
1
5
4
Stoddart, Kaitlyn
Centre Dufferin
20.68m
(67'10)
1
3
5
Espindola, Esmeralda
Our Lady of Lour
19.96m
(65'5.75)
1
2
6
Wilson, Jessica
Centre Wellingto
19.38m
(63'6.75)
1
1
7
Muresan, Julia
Bishop MacDonnel
19.35m
(63'5.75)
1
8
Jones, Kira
St James
17.99m
(59'0.25)
1
9
Northfield, Ashlyn
Centre Wellingto
17.52m
(57'5.75)
1
10
Okun, Betty
Our Lady of Lour
17.36m
(56'11.25)
1
11
Ottier, Kyra
Erin
17.02m
(55'10)
1
12
Chatman, Kayla
John F Ross
16.19m
(53'1.25)
1
13
Kelly, Emma
Centre Wellingto
16.17m
(53'0.5)
1
14
Borgs, Kristina
Centennial Colle
16.03m
(52'7)
1
15
GLAZIER, TAYA
Centre Dufferin
14.82m
(48'7.25)
1
16
Adeosun, Faith
Our Lady of Lour
13.91m
(45'7.5)
1
17
neumann, lexie
John F Ross
12.52m
(41'0.75)
1
18
Drever, Hillarie
St James
12.13m
(39'9.5)
1
19
Agbontaen, Sasha
Our Lady of Lour
10.78m
(35'4.25)
1
20
Barnett, Amber
Centre Dufferin
10.21m
(33'5.75)
1
21
Edwards, Emily
Centre Dufferin
9.55m
(31'3.75)
1
--
mcKeown, carly
John F Ross
ND
(--)
1
Womens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morrison, Rebecca
Erin
27.00m
(88'6.75)
1
10
2
Pflug, Reighan
Bishop MacDonnel
26.04m
(85'5)
1
7
3
Raab, Aida
Our Lady of Lour
21.83m
(71'7.25)
1
5
4
Clodd, Alex
Orangeville
19.89m
(65'3)
1
3
5
Taran, Teddi
John F Ross
19.75m
(64'9.5)
1
2
6
Kennedy, Christine
St James
18.36m
(60'2.75)
1
1
7
Lord, Amanda
Our Lady of Lour
18.25m
(59'10.5)
1
8
Ottier, Kia
Erin
14.04m
(46'0.75)
1
9
Martin-Nino, Deborah
John F Ross
13.58m
(44'6.5)
1
10
Adeosun, Josephine
Our Lady of Lour
12.27m
(40'3)
1
11
Gautreau, Crystal
St James
9.40m
(30'10)
1
12
Hart, Delaney
Westside Seconda
7.84m
(25'8.5)
1
Womens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rowland, Brooke
Westside Seconda
43.97m
(144'3)
1
10
2
Northfield, Acadia
Centre Wellingto
28.82m
(94'6.5)
1
7
3
Mclaren, Sierra
Guelph
28.38m
(93'1.25)
1
5
4
MICALLEF, AMANDA
John F Ross
25.95m
(85'1.5)
1
3
5
GRAY, ALEX
Westside Seconda
25.45m
(83'5.75)
1
2
6
Wollis, Jenna
Wellington Heigh
24.45m
(80'2.5)
1
1
7
Brooks, Becca
College Heights
19.57m
(64'2.25)
1
Womens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
HOGAN, SHANNON
Our Lady of Lour
1.55m
(5'1)
1
10
2
James-Ashkewe, Alexa-Bre
St James
1.50m
(4'11)
1
6
2
Stapleton, Melissa
Centre Dufferin
1.50m
(4'11)
1
6
5
Matthews, Melissa
Centre Dufferin
1.35m
(4'5)
1
2
4
IVEY, HAILIE
Orangeville
1.34m
(4'4.75)
1
3
6
neumann, lexie
John F Ross
1.30m
(4'3)
1
1
Womens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alpas, Mickayala
Our Lady of Lour
1.45m
(4'9)
1
8.50
1
Sanderson, Megan
John F Ross
1.45m
(4'9)
1
8.50
3
Poluch, Tatiana
Our Lady of Lour
1.40m
(4'7)
1
5
4
Macphail, Cassy
Centre Dufferin
1.30m
(4'3)
1
2.50
4
Higgins, Cassidy
Our Lady of Lour
1.30m
(4'3)
1
2.50
Womens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rowland, Brooke
Westside Seconda
1.55m
(5'1)
1
10
2
Clarke, Charlotte
Centennial Colle
1.50m
(4'11)
1
7
3
Prins, Nynke
Wellington Heigh
1.45m
(4'9)
1
4
3
Obenjemi, Janer
Our Lady of Lour
1.45m
(4'9)
1
4
5
COULTER, HOLLY
Orangeville
1.20m
(3'11)
1
2
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
HENRY, HEATHER
Centennial Colle
4.20m
(13'9.25)
nwi
1
10
2
IVEY, HAILIE
Orangeville
4.18m
(13'8.5)
nwi
1
7
3
McCabe, Sarah
St James
4.09m
(13'5)
nwi
1
5
4
Tyson, Maddy
Guelph
4.05m
(13'3.25)
nwi
1
3
5
Stoddart, Kaitlyn
Centre Dufferin
4.03m
(13'2.5)
nwi
1
2
6
bourdeau, rowan
John F Ross
3.92m
(12'10.25)
nwi
1
1
7
ABBOTT, DANIKA
Our Lady of Lour
3.60m
(11'9.5)
nwi
1
8
Rogue, Ashley
Our Lady of Lour
3.57m
(11'8.5)
nwi
1
9
mcKeown, carly
John F Ross
3.51m
(11'6)
nwi
1
10
Kostrey, Chelsea
St James
3.47m
(11'4.5)
nwi
1
11
Reid, Laura
St James
3.45m
(11'3.75)
nwi
1
12
Muresan, Julia
Bishop MacDonnel
3.37m
(11'0.5)
nwi
1
13
Rebellato, Kristen
St James
3.33m
(10'11)
nwi
1
14
Pollard, Courtney
Guelph
3.25m
(10'7.75)
nwi
1
15
neumann, lexie
John F Ross
3.22m
(10'6.75)
nwi
1
16
Gural, Seanna
Wellington Heigh
2.72m
(8'11)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
West, Stephanie
Orangeville
4.68m
(15'4.25)
nwi
1
10
2
Alpas, Mickayala
Our Lady of Lour
4.36m
(14'3.5)
nwi
1
7
3
Poluch, Tatiana
Our Lady of Lour
4.32m
(14'2)
nwi
1
4
3
Valeriote, Adele
Bishop MacDonnel
4.32m
(14'2)
nwi
1
4
5
Yeung, Miffy
Our Lady of Lour
4.06m
(13'3.75)
nwi
1
2
6
Blauel, Madeline
St James
3.81m
(12'6)
nwi
1
1
7
Caragay, Leanne
Our Lady of Lour
3.35m
(10'11.75)
nwi
1
8
Kirpan, Sarah Schmict
Our Lady of Lour
3.29m
(10'9.5)
nwi
1
9
Tam, Michelle
Centennial Colle
3.26m
(10'8.25)
nwi
1
10
Desilva, Christina
Our Lady of Lour
3.22m
(10'6.75)
nwi
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rowland, Brooke
Westside Seconda
5.62m
(18'5.25)
nwi
1
10
2
Clarke, Charlotte
Centennial Colle
4.83m
(15'10)
nwi
1
7
3
Smith, Lauren
Orangeville
4.67m
(15'3.75)
nwi
1
5
4
LOUGHRAN, LEDA
Norwell
4.30m
(14'1.25)
nwi
1
3
5
Prins, Nynke
Wellington Heigh
4.25m
(13'11.25)
nwi
1
2
6
Crandall, Devin
Centre Dufferin
4.21m
(13'9.75)
nwi
1
1
7
Duck, Melissa
Centre Dufferin
3.95m
(12'11.5)
nwi
1
8
Hart, Kelsey
Westside Seconda
3.85m
(12'7.5)
nwi
1
9
Underwood, Suzanne
Centre Wellingto
3.80m
(12'5.5)
nwi
1
10
MUNDLE, CARLY
John F Ross
3.59m
(11'9.25)
nwi
1
11
Obenjemi, Janer
Our Lady of Lour
3.56m
(11'8)
nwi
1
12
Binkley, Gabi
St James
2.64m
(8'7.75)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
ABBOTT, DANIKA
Our Lady of Lour
9.27m
(30'4.75)
nwi
1
10
2
Tyson, Maddy
Guelph
9.18m
(30'1.25)
nwi
1
7
3
RAE, HOLLY
Orangeville
9.03m
(29'7.5)
nwi
1
5
4
McCabe, Sarah
St James
8.97m
(29'5)
nwi
1
3
5
GLAZIER, TAYA
Centre Dufferin
8.90m
(29'2.25)
nwi
1
2
6
Matthews, Melissa
Centre Dufferin
8.61m
(28'2.75)
nwi
1
1
7
Rogue, Ashley
Our Lady of Lour
8.47m
(27'9.25)
nwi
1
8
mcKeown, carly
John F Ross
7.94m
(26'0.5)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Alpas, Mickayala
Our Lady of Lour
9.33m
(30'7.25)
nwi
1
10
2
Perri, Paisley
Norwell
9.03m
(29'7.5)
nwi
1
7
3
Trewartha, Maddie
Orangeville
8.87m
(29'1)
nwi
1
5
4
Poluch, Tatiana
Our Lady of Lour
8.85m
(29'0.25)
nwi
1
3
5
Yeung, Miffy
Our Lady of Lour
8.52m
(27'11.25)
nwi
1
2
6
Caragay, Leanne
Our Lady of Lour
7.76m
(25'5.5)
nwi
1
1
Womens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
RAE, AMBER
Orangeville
10.04m
(32'11.25)
nwi
1
8.50
1
Duck, Melissa
Centre Dufferin
10.04m
(32'11.25)
nwi
1
8.50
3
EMSLIE, ALEXIA
Orangeville
9.08m
(29'9.25)
nwi
1
4
3
Crandall, Devin
Centre Dufferin
9.08m
(29'9.25)
nwi
1
4
5
MUNDLE, CARLY
John F Ross
8.80m
(28'10.25)
nwi
1
2
6
LOUGHRAN, LEDA
Norwell
8.72m
(28'7.25)
nwi
1
1
7
Karrow, Heather
Wellington Heigh
8.13m
(26'8)
nwi
1
Womens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Boutilier, Danika
Guelph
2.05m
(6'8.5)
1
10
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
None
More news
2011 Results - Royal City Invitational
482 shares:
Districts 4 and 10 Track Championships
,
Bishop Macdonell Catholic Hs Track & Field and Cross Country - Guelph, Ontario
,
Centennial Collegiate & Vi Track & Field and Cross Country - Guelph, Ontario
,
Centre Dufferin District High School Track and Field and Cross Country - Shelburne, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Our Lady Of Lourdes Sec Sch Track & Field and Cross Country - Guelph, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2020
3
2015
7
2
2014
34
7
2013
13
8
2012
30
13
2011
50
15
2010
13
8
2009
4
Show 5 more
Hashtags
None
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!